W poniedziałek 22 listopada w Bibliotece na Koszykowej odbyła się ceremonia Nagród im. Kierbedziów. Nagroda im. Kierbedziów jest inicjatywą Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego łączącą historię z nowoczesnością, promującą największe osiągnięcia bibliotek w województwie i służącą rozwojowi sieci bibliotecznej Mazowsza.

Honorowanie Nagrodą im. Kierbedziów bibliotek i bibliotekarzy Mazowsza, którzy wykazali się ponadprzeciętnymi osiągnięciami w zakresie rozwoju czytelnictwa to efekt spojrzenia ku przyszłości polskich bibliotek. Promowane w ten sposób działania stają się wzorem i motywacją dla mazowieckich placówek bibliotecznych.

Laureaci Nagród im. Kierbedziów za 2020 rok:

Nagroda w kategorii PRACA Z CZYTELNIKIEM: BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. STANISŁAWA STASZICA W DZIELNICY BIELANY M.ST. WARSZAWY

Nagroda w kategorii DZIAŁALNOŚĆ INSTRUKCYJNO-METODYCZNA: MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. WIKTORA GOMULICKIEGO W OSTROŁĘCE

Nagroda w kategorii PIELĘGNOWANIE TOŻSAMOŚCI REGIONALNEJ: POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. HELENY I STEFANA NASFETERÓW W WOŁOMINIE

Nagroda w kategorii DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA: BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DZIELNICY WESOŁA M.ST. WARSZAWY

Nagroda w kategorii DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA: MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Nagroda w kategorii ZASŁUŻONY DLA BIBLIOTEK MAZOWSZA w 2020 roku:

ANNA SKUBISZ-SZYMANOWSKA

Laureaci Nagród im. Kierbedziów za 2021 rok:

Nagroda w kategorii ZASŁUŻONY DLA BIBLIOTEK MAZOWSZA w 2021 roku:

MIECZYSŁAW ROMANIK

Nagroda w kategorii PRACA Z CZYTELNIKIEM BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DZIELNICY BEMOWO M.ST. WARSZAWY

Nagroda w kategorii PRACA Z CZYTELNIKIEM GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KRASNEM

Nagroda w kategorii DZIAŁALNOŚĆ INSTRUKCYJNO-METODYCZNA

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W OŻAROWIE MAZOWIECKIM

Nagroda w kategorii PIELĘGNOWANIE TOŻSAMOŚCI REGIONALNEJ

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BROKU

Nagroda w kategorii  DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA

POWIATOWA INSTYTUCJA KULTURY W LEGIONOWIE

Nagroda w kategorii  DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA

BIBLIOTEKA NA TYNIECKIEJ W DZIELNICY MOKOTÓW M.ST. WARSZAWY

Laureatom Nagród im. Kierbedziów za 2020 i 2021 rok serdecznie gratulujemy.