Zapraszamy na wycieczkę weekendową w ramach programu „Przyroda na horyzoncie”, pt „Zimowy spacer przyrodniczo-historyczny”

Termin: 29.01.2022 r.

Długość trasy: ok 8 km, czas trwania: 3-4 godziny.

Dojazd:
Samochód ( z Warszawy ok. 45 km ) drogą wojewódzką 580 Warszawa – Sochaczew
Komunikacja miejska z Warszawy:
Metro Księcia Janusza linia 719 do Leszna, dalej linią L29 do Kampinosu.

Komunikacja prywatna Motobuss: z Warszawy ul. Marszałkowska przy Sawie lub z Sochaczewa do Kampinosu

Miejsce zbiórki: Parking w Granicy o godz. 11.00

Trasa wycieczki ma kształt pętli i prowadzi z Granicy fragmentem ścieżki edukacyjnej „Skrajem Puszczy”, niebieskim szlakiem wzdłuż Obszaru Ochrony Ścisłej Granica, dawnej Wsi Nart, do miejsca martyrologii Żydów z Getta Warszawskiego, powrót Górczańską Drogą do Granicy.

Tematami wycieczki będą:

1. Historia wsi Granicy, budynków Nadleśnictwa Kampinos oraz wsi Nart.
    2. Dawne i obecne użytkowanie łąk Kampinoskiego Parku Narodowego, czy warto je chronić i jak to się robi w Kampinoskim Parku Narodowym, na przykładzie Olszowieckiego Błota.
    3. Wydmy jako jeden z głównych składników krajobrazu Puszczy Kampinoskiej, znaczenie lasów dla wydm na przykładzie wsi Nart
    4. Historia obozu pracy w Nartach
    5. Bóbr- inżynier zmieniający środowisko
    6. Ślady i tropy zwierząt

W wycieczce uczestniczyć może max. 25 osób.
Rezerwacja uczestnictwa wyłącznie telefonicznie pod numerem: 601 965 192.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Prowadzący, Beata Bąk, KPN