Biblioteka Publiczna Gminy Kampinos z okazji obchodów XIV ogólnopolskiej oraz II kampinoskiej edycji Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście – Miś Uszatek” zaprosiła do wspólnych obchodów 60 – tych urodzin Uszatka z tej okazji przygotowaliśmy liczne atrakcje, m.in.:

8-15 maja – „Uszatkowa loteria”, akcja promująca postać misia. Każdy kto przyszedł do biblioteki w godzinach jej otwarcia mógł wziąć udział w losowaniu nagród. Nikt z biblioteki nie wyszedł bez misiowego upominku.

8 maja – Przedszkolno – biblioteczne urodziny Misia Uszatka. Wspólnie z Przedszkolakami zainaugurowaliśmy obchody Tygodnia Bibliotek. Podczas lekcji bibliotecznych dzieci poznały postać sympatycznego misia z klapniętym uszkiem, która narodziła się w 1957 r. w pisemku dla dzieci „Miś”, ale kultowa stała się dzięki serialowi łódzkiego Se-ma-fora. Spotkania przyniosły wiele radości dzieciom, bo jak wiadomo dzieci lubią Misie, a Misie lubią dzieci…

Specjalnie dla jubilata grupa „Żabki” przygotowała album portretów – „Miś Uszatek – nasz przyjaciel”.

album portretów

15 maja – Misiowe warsztaty plastyczne połączone z wręczeniem nagród laureatom konkursu „Portret Misia Uszatka”. Podczas II kampinoskiej edycji obchodów zostały wręczone nagrody oraz wyróżnienia w konkursie „Portret Misia Uszatka”. W konkursie zostało złożonych 7 portretów. Nagrodę główną otrzymała Zuzanna Leszczyńska. Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia tj.: Laura Staszczak, Antonina Leszczyńska, Jakub Więckowski, Patrycja Piotrowska, Maja Kowalska, Julia Krakowiak. Decyzją konkursowego jury wszystkie złożone prace w konkursie zostały elementem promującym zakładkę biblioteki i są dostępne dla czytelników. Obchody święta bibliotek zwieńczyliśmy wspólnymi misiowymi warsztatami plastycznymi, podczas których dzieci twórczo pracowały nad portretami solenizanta.