W ramach realizacji projektu biblioteka zaplanowała rodzinny konkurs pt. „Ludzik z historią w tle”.

 REGULAMIN KONKURSU


LUDZIKOWA METRYCZKA

 

W październiku i listopadzie br. nasza biblioteka bierze udział w projekcie „Wędrówki szlakiem roślin”, prowadzonym przez Fundację Edukacji Międzykulturowej.

Skąd się bierze olej palmowy i jakie są globalne skutki spożywania produktów, których jest składnikiem, jak kawa pokonała drogę z Afryki do Ameryki Południowej i dlaczego uważa się, że głównym pożywieniem większości ludzi na świecie jest ryż? Na te i inne pytania o pochodzeniu i wędrówce roślin, takich jak kukurydza, pomidory, ziemniaki, kapusta, len, owoce cytrusowe, ryż, herbata, kawa, kakaowiec, palma olejowa i pszenica postaramy się odpowiedzieć podczas lekcji bibliotecznych.

Poniżej prezentujemy harmonogram działań w projekcie.

16.10 – Światowy Dzień Żywności / Inauguracja projektu warsztaty o wybranych roślinach jadalnych dla klasy III poprowadzi Monika Bryzek z Fundacji Edukacji Międzykulturowej ; 1 dzień nadsyłania zdjęć w konkursie rodzinnym pt. „Ludzik z historią w tle”.

16.10 – 27.10 – cykl lekcji bibliotecznych dla klas I-III pt. „Wędrówki szlakiem roślin”.

16.10 – 30.10 – termin nadsyłania ludzikowych zdjęć w konkursie rodzinnym pt. „Ludzik z historią w tle”.

2.11 – 18.11 – głosowanie internetowe w konkursie rodzinnym pt. „Ludzik z historią w tle”.

22.11 godz. 17.00 – warsztaty – gra planszowa – Wędrówki szlakiem roślin połączone z wręczaniem nagród w konkursie rodzinnym pt. „Ludzik z historią w tle”.

22.11 – 26.11 – wystawa nadesłanych konkursowych zdjęć ; miejsce: Biblioteka Publiczna Gminy Kampinos.

Projekt „Wędrówki szlakiem roślin” jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Partnerami projektu są także: Gminna Biblioteka Publiczna w Brochowie, Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki, Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie, Gminna Biblioteka Publiczna im. M. Dąbrowskiej w Komorowie, Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice, Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn, Gminna Biblioteka Publiczna w Olszance, Filia Próchenki, Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno.