6.10.2023 roku o godzinie 18.00 wystartowaliśmy (drugi rok z rzędu) w bibliotece publicznej z Kampinoską Nocą Bibliotek. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyło hasło: „Absurd nie czytać”. Na młodych Czytelników czekały przygotowane przez pracowników biblioteki niespodzianki. 

Równocześnie rozpoczęły się warsztaty z malowania i zdobienia dyń

oraz warsztaty pt.: „Witraż dla biblioteki”.

Dynie, własnoręcznie pomalowane i ozdobione, dzieci zabrały ze sobą. Witraże już zdobią okno naszej biblioteki. Malowanie witraży bardzo spodobało się dzieciom, dlatego obiecałyśmy, że zrobimy warsztaty z witrażami jeszcze w tym roku.

Dzieci mogły również malować i rysować w przygotowanych kącikach.

Okna kampinoskiej biblioteki zdobi również plakat, który powstał w piątkowy wieczór.

Po warsztatach nadszedł czas na relaks. Wspólnie obejrzeliśmy film towarzyszący tegorocznej akcji –  „Pamiętniki Tatusia Muminka”.

Na koniec odbył się krótki konkurs, zadałyśmy pięć pytań – pytania dotyczyły oczywiście filmu. Były doskonałe odpowiedzi – były również książkowe nagrody. I jak to zwykle u nas bywa były też soczki, popcorn, pyszne winogrona (tu ukłony w stronę darczyńcy, naszego Czytelnika – Pana Stefana) oraz coś słodkiego. Nasi młodzi Czytelnicy z dyplomami w dłoniach i uśmiechami na ustach opuścili mury kampinoskiej biblioteki.

Dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Kolejna Noc Bibliotek za rok.

A tak wyglądała kampinoska biblioteka nocą: