24 stycznia 2024 roku naszą bibliotekę odwiedziły sześciolatki z kampinoskiego przedszkola – Liski i Sówki – wraz z Paniami Anną i Małgorzatą. Sowy już gościły w naszych progach. Liski były po raz pierwszy w tak licznym gronie. Dzieci zapoznały się z naszą biblioteką, posłuchały o bogatym księgozbiorze woluminów i audiobooków. Dowiedziały się, co należy zrobić, żeby zostać Czytelnikiem biblioteki. Nie zabrakło również czytania. Tym razem dzieci wysłuchały „Calineczki” Hansa Christiana Andersena. Skorzystałyśmy z Teatru Kamishibai – drewnianej skrzyneczki na wzór parawanu. Przesuwane ilustracje w teatrzyku skutecznie przykuły uwagę dzieci.

Teatr Kamishibai czyli papierowy teatr – taki magiczny drewniany teatrzyk – podczas lekcji bibliotecznej wykorzystałyśmy pierwszy raz. Wydaje nam się, że dzieci były zadowolone z tak przeprowadzonej lekcji. Miałyśmy również okazję porozmawiać o teatrze. Stąd wiemy, że niektóre Liski i Sówki w teatrze już były. Cieszy nas to niezmiernie. Za odwiedziny dziękujemy. Czekamy na Was w kampinoskiej bibliotece.

Poniżej krótka fotorelacja.