8 września 2023 roku w kampinoskim parku odbyło się Narodowe Czytanie.

Akcja organizowana jest od 2012 roku, zainicjowana została przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej lekturą „Pan Tadeusz”.

W tym roku, decyzją prezydenta czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Organizatorami wydarzenia byli: Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie oraz Biblioteka Publiczna Gminy Kampinos. Patronat Honorowy objęła Para Prezydencka.

Punktualnie o godzinie 13.00 Pani Joanna Kiełbasa, nauczyciel języka polskiego w naszej szkole, zainaugurowała kampinoskie Narodowe Czytanie.

Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego – Edyta Włodarska odczytała list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

W pięknych okolicznościach przyrody, przy słonecznej pogodzie rozpoczęliśmy nasze wspólne czytanie „Nad Niemnem”.

A czytali kolejno:

Ksiądz Proboszcz parafii Kampinos
Bogusław Zalewski

Marta Wrocławska
nauczyciel wspomagający

Julia Popielas i Emilia Jędrzejewska
uczennice naszej szkoły

Kazimierz Żarski
nauczyciel fizyki

Renata Zakowana
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Kacper Nowicki
uczeń naszej szkoły

Kazimierz Leszko
aktywny członek Klubu Seniora

Edyta Włodarska
dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kampinosie

Mieliśmy również przyjemność wysłuchania fragmentu utworu „Ty pójdziesz górą…” w wykonaniu Chóru i Orkiestry Polskiego Radia.

Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy za przyjęcie zaproszenia, za piękne czytanie i śpiew, za obecność. Zapraszamy na kolejne Narodowe Czytanie za rok.

Miłe wspomnienie wydarzenia poniżej.