Szanowni Państwo,

wolne Lektury organizują konkurs poetycki pn. „prz[…]szłość”, który rozpoczął się 4 października i potrwa do 10 listopada. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 18 lat i chcą podzielić się swoją twórczością. Nadesłane prace oceni profesjonalne Jury, a zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Szczegóły oraz formularz rejestracyjny znajdują się tu: https://wolnelektury.pl/formularz/konkurs-poetycki/.

Żyjemy w niespokojnych czasach. Po latach względnego spokoju i dobrobytu wkroczyliśmy w epokę rozpędzającej się katastrofy klimatycznej, epidemii która pozrywała więzi społeczne, konfliktów militarnych odbywających się na naszym progu, nawarstwiających się kryzysów ekonomicznych, energetycznych i żywnościowych. Pesymiści twierdzą, że świat już teraz przemierza czterech jeźdźców apokalipsy – głód, zaraza, wojna i śmierć – i prędko stąd nie odjadą. Optymiści szukają w potokach informacyjnych iskierek dobrych wieści. Gdzie w tym nagle odmienionym świecie szukamy kotwic, wiążących nas z realnością? Jaki kurs wytyczamy sobie, naszym bliskim, światu? W konkursie „prz[…]szłość” chcemy przejrzeć się jak w lustrze: ujrzeć nasze zbiorowe nadzieje i strachy, wybory moralne i pragmatyczne, nagłe zmiany perspektyw i stare rytuały, rolę dziedzictwa kultury i wizje przyszłości. Co z nami było, i co z nami będzie. Zapraszamy do udziału.

Formularz zgłoszeniowy: tutaj.

Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy od 4 października do 10 listopada 2022 do godz. 23:59.

Warunki udziału w konkursie

1. Uczestnikami mogą być osoby, które ukończyły 18 rok życia, dowolnego obywatelstwa i zamieszkałe w dowolnym kraju.
  2. Uczestnictwo w Konkursie jest nieodpłatne.
  3. Uczestnictwo w Konkursie polega na przesłaniu utworu poetyckiego własnego autorstwa w języku polskim o objętości nie przekraczającej 200 wersów.
  4. Autor może zgłosić maksymalnie 2 różne utwory. Utwory będą oceniane rozłącznie.
  5. Podczas zgłaszania do Konkursu Uczestnik musi wypełnić obowiązkowy Formularz zgłoszeniowy.
  6. Do zgłoszenia należy dołączyć plik tekstowy (txt, odt, doc, docx, rtf) z Utworem, który zgłasza się do Konkursu.
  7. Na Utwór do Konkursu należy obowiązkowo udzielić Licencji Wolnej Sztuki 1.3 (treść licencji jest dostępna pod adresem: https://artlibre.org/licence/lal/pl/), poprzez zawarcie w pliku z Utworem następującej formułki „W przypadku otrzymania nagrody lub wyróżnienia w Konkursie wyrażam zgodę na publikację utworu na Licencji Wolnej Sztuki 1.3”. Brak takiej adnotacji uniemożliwi przyznanie nagrody.
  8. Każdy z Utworów zgłoszonych do Konkursu musi stanowić indywidualną i oryginalną twórczość uczestnika.
  9. Jury przyzna nagrody rzeczowe za I, II i III miejsce.

Przed zgłoszeniem się do konkursu zapoznaj się z Regulaminem.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Nowoczesna Polska (ul. Marszałkowska 84/92 lok. 125, 00-514 Warszawa). Dane są przetwarzane w zakresie niezbędnym do wysyłania powyższej informacji, w celu prawnie uzasadnionego interesu poinformowania o działalności Fundacji. Osobom, których dane są zbierane, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji w polityce prywatności (https://nowoczesnapolska.org.pl/prywatnosc/) .