Zakończyło się głosowanie w konkursie powiatowym „Czytanie to latanie” i znamy już wyniki. Konkurs zorganizowała Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim, a prace należało złożyć do biblioteki publicznej, z której korzysta uczestnik konkursu, i która uczestniczy w akcji.  Zadaniem uczestników było przygotowanie plakatu (forma A0, wymiar 84×112 cm), zachęcającego do przeczytania ulubionej książki. Prace wystawione zostały do publicznego głosowania online na stronie http://biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl/czytanietolatanie w okresie od 4 do 31 maja br. Wyniki ogłoszono 3 czerwca br.

Miło nam poinformować, że II miejsce w konkursie zajął Franciszek Wydrzyński, przedszkolak, mieszkaniec Gminy Kampinos i wierny czytelnik naszej biblioteki. Franek z Rodzicami i Dziadkiem, przygotował plakat „Detektyw Pingwin”. Wcześniej dokładnie zgłębił obie części przygód głównego bohatera („Detektyw Pingwin i sprawa zaginionego skarbu” oraz „Detektyw Pingwin i forteca tajemnic”- książki są dostępne w bibliotece). Jego praca uzyskała 7573 głosy. Dla porównania plakat, który wygrał – „Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków”- otrzymał 7633 głosy.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 8 czerwca br. podczas Dni Ożarowa Mazowieckiego. Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc otrzymają kolejno vouchery na widokowy lot balonem w okolicy powiatu, lot samolotem nad terenem powiatu i swobodny lot w tunelu aerodynamicznym we Flyspocie. Franek otrzyma voucher na widokowy lot samolotem nad terenem powiatu.

Całej Rodzinie gratulujemy talentu plastycznego i aktywnego czytelnictwa, a wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy za oddane głosy.

W imieniu Zespołu Pracowników Biblioteki

Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kampinos