Miło nam oznajmić, iż Biblioteka Publiczna Gminy Kampinos dołączyła do grona bibliotek należących do systemu Academica.

Academica to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych. Na stronie www.academica.edu.pl istnieje możliwość zintegrowanego, pełnotekstowego przeszukiwania artykułów i publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, monografii, podręczników i skryptów oraz całych numerów czasopism.

Korzystanie z systemu jest darmowe. Wystarczy nasza karta biblioteczna.

Publikacje nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń. Zaś publikacje chronione prawem autorskim są dostępne jedynie na dedykowanym terminalu, który znajduje się u nas, w naszej bibliotece.

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni.

Załóż indywidualne konto w Bibliotece Publicznej Gminy Kampinos i zobacz, jakie możliwości daje cyfrowa wypożyczalnia publikacji naukowych.

System Academica oferuje Użytkownikom:

• rejestracja w systemie za pomocą karty bibliotecznej;
  • dostęp do współczesnych publikacji naukowych, zasobów Biblioteki Narodowej;
  • możliwość rezerwacji publikacji na dowolny termin;
  • pełnotekstową wyszukiwarkę;
  • możliwość tworzenia notatek;
  • importowanie danych bibliograficznych;
  • zapamiętywanie kwerend.

Publikacje z domeny publicznej oraz licencjonowane są dostępne bez ograniczeń.

Dostęp do systemu umożliwia każdorazowo pracownik biblioteki na utworzonym koncie indywidualnym i wyznaczonym terminalu.