Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej już edycji akcji: MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK. Projekt jest realizowany przez Instytut Książki, współdziałający w tym zakresie z bibliotekami publicznymi, w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo.

Małym Czytelnikom z roczników 2015 – 2018 wydajemy w bibliotece wyprawki.

W skład wyprawki wchodzą:

* książka „Pierwsze czytanki dla…”;
* poradnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”    (spakowany razem z książką dla dzieci);
* Karta Małego Czytelnika;
* naklejka do Karty Małego Czytelnika (naklejkę na Kartę otrzymuje dziecko każdorazowo, gdy odwiedzi bibliotekę i wypożyczy m.in. jedną książkę z księgozbioru dziecięcego);

Na każde dziecko, które uzbiera 10 naklejek, czeka imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Regulamin projektu Mała książka – wielki człowiek

Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Regularne odwiedzanie biblioteki uczy dziecko samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie!

Zaprasza Instytut Książki oraz Biblioteka Publiczna Gminy Kampinos