6 grudnia br. zakończyliśmy całoroczny projekt biblioteczny „Czytaj z Bajkusiem / Edycja 2017”, który miał na celu zachęcić dzieci do czytania książek. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie od marca do listopada wypożyczać książki i uzupełniać bajkusiowe karty. Przy każdej karcie miesiąca należało wpisać autora, tytuł przeczytanej pozycji oraz zilustrować wydarzenie bądź postać z książki. Podczas Gminno – Bibliotecznych Mikołajek w Sali kolumnowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego odbyło się podsumowanie oraz wręczenie nagród dla dzieci biorących udział w bibliotecznym przedsięwzięciu.

Następnie dzieci mogły obejrzeć przedstawienie kukiełkowe pt. „Złote jajko”, w wykonaniu Teatru Igraszka, w którym to Chytra Lisica wpada na pomysł szybkiego wzbogacenia się, zaś swój plan przedstawia koledze w złodziejskim fachu – Wilkowi. Chcą razem ukraść złote jajko, z którego ma wykluć się złota kurka znosząca drogocenne jaja. Tuż po spektaklu była chwila na wspólne zdjęcie z lalkowymi bohaterami przedstawienia.

Rozstrzygnięcie konkursu zostało połączone z oficjalną inauguracją świątecznej atmosfery, czyli z rozświetleniem choinki w kampinoskim parku oraz spotkaniem ze św. Mikołajem.

Wszystkim uczestnikom projektu „Czytaj z Bajkusiem / Edycja 2017” serdecznie dziękujemy za wytrwałość, trudu oraz całoroczną pracę.

Dziękujemy i zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji projektu, z którym stratujemy już w lutym 2018 r.