P1030546

W dniach 8-15 maja 2016 r. odbywa się XIII ogólnopolska edycja programu Tydzień Bibliotek. Nasza Biblioteka przyłączyła się inaugurując I kampinoską edycję Tygodnia Bibliotek w niedzielę 8 maja br. Hasło Tygodnia Bibliotek 2016 brzmi „Biblioteka inspiruje”.
Głównym celem obchodów jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Podczas I kampinoskiej edycji obchodów zostały wręczone nagrody oraz wyróżnienia w konkursie nt. „Biblioteka moich marzeń”. Odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci.
Gościem specjalnym była autorka baśni i bajek dla dzieci Wioletta Piasecka. Autorka stworzyła świetny nastrój, nawiązała bardzo dobre relacje z uczestnikami opowiadając o losach wielkiego duńskiego baśniopisarza H.Ch. Andersena. Pani Wioletta przeprowadziła zabawny konkurs poprawnej wymowy ”łamańców językowych”. Za pomocą kukiełek (które wykonała własnoręcznie), odegrała inscenizację jednej ze swoich opowieści. Zabawa we wróżby sprawiła uczestnikom spotkania wiele radości. Szczególnym przeżyciem było dotknięcie magicznego pierścienia wróżki, spełniającego marzenia. Dużą atrakcję stanowiły wspólne fotografie z pisarką oraz możliwość otrzymania autografu.
Komplet pięknie ilustrowanych książek, które miała w swej ofercie pisarka, znajdują się w naszej bibliotece.
Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone niedzielne popołudnie.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.
Poniższe zdjęcia wykonane są przez Kingę Orzechowską.

P1030462

P1030457