Zapraszamy Dzieci i Młodzież z naszej Gminy do wzięcia udziału w konkursie        z okazji Dnia Ojca. Wystarczy, że rozwiążecie jedną z trzech zagadek literackich, podając tytuł i autora utworu, a słodki upominek trafi w wasze ręce.

Pierwsze 3 osoby, które zadzwonią pod numer 22 7250149 lub przyjdą do Biblioteki  w dniu 22 czerwca, o godz. 13.00 i udzielą poprawnej odpowiedzi, otrzymają od nas zapakowany prezent.

Fragment 1:

„Widząc to ojciec przyniósł mu piernika
I, nic nie mówiąc, drzwi na klucz zamyka.
Zaczął się prosić, płakał Tadeuszek,
A ojciec na to: – Nie więź biednych muszek.
Siedział dzień cały. To go nauczyło:
Nie czyń drugiemu, co tobie niemiło”.

Fragment 2:

„Tato nie wraca, ranki i wieczory
we łzach go czekam i trwodze:
Rozlały rzeki, pełne zwierza bory
I pełno zbójców na drodze”.

Fragment 3:

„Cezary, który siedział nad ojcem pogrążonym w agonii, a nic mu poradzić nie mógł, przeżywał jakby śmierć własną. Pociąg w przestrzeni pomykał niby w krainę śmierci.
Nieszczęśliwy podniósł ręce pod głowę śpiącego ojca, ażeby mu ulżyć w cierpieniu. Zmorzony męką duszy, zapomniał się od krótkiego snu. Po ocknięciu Cezary nie słyszał już charczeń, świstów i jęków w piersi ojcowskiej.
Gdy ucho jego przypadło do rzężącej przed chwilą piersi, nie usłyszało już bicia serca ani oddechu”.

Zapraszamy do wspólnej zabawy,

Pracownicy Biblioteki  Publicznej  Gminy Kampinos